Nordic walking Brtnice

Historické město Brtnice a blízké okolí nabízí vyznavačům severské chůze mnoho velmi příjemných lokalit k vycházkám. Obyvatelé nové čtvrti si jistě rádi vyrazí na Oboru, k rybníku Šamonín nebo údolím řeky Brtnice směrem ke zřícenině hradu Rokštejn. Výchozím bodem je Práchovna. Všude vás čekají polní nebo lesní cesty s přírodním povrchem, šetrné ke kloubům a perfektní k jistému zapíchnutí hole. 

Z čtvrti Niva se nabízí procházky po přírodní cestičce podél Uhřínovického potoka, kolem Štičího rybníku do Uhřínovic. Milovníci dobrého piva si jistě rádi zajdou k místnímu kulturnímu domu, kde najdou automat na pivo Ruprenz. Odtud podél Ovčírny k chatové oblasti u Hraničního rybníka. Druhou možností je asfaltová cestou na Flusku, podél sjezdovky ke křížku. Odtud směrem na Jestřebí. Na vrcholu stoupání se nabízí odbočka zpět do Brtnice kolem stavebnin nebo do lesů rozkládajícím se mezi Uhřínovicemi, Jestřebím a Sokolíčkem.

Brtnice - Kněžice - Rychlov - Volejna - Brtnice

Začátek a konec navržené trasy je blízko parkoviště u brtnických hřbitovů. Chcete-li však začít už na náměstí, vydejte se k faře, od ní pak šikmo dolů po asfaltu uličkou Na Podmoklí (míjíte po levé ruce dům s pečovatelskou službou) k ocelovému mostku. Tady už můžete jít proti proudu po levém břehu řeky po měkkém povrchu k mostku o dolního hřbitova. Tady začíná navržená trasa, kterou naleznete na vedlejší mapě.

Vydáte se údolní nivou proti proudu řeky Brtnice k Rychlovskému (Šimánkovu) rybníku. S rybníkem po své pravé ruce pokračujete k Rychlovské sjezdovce a dále až k rozcestí u čistírny odpadních vod v Kněžicích. Tady se dáte doleva do mírného kopce až na vrchol stoupání, kde se vám otevře nádherný výhled na Kněžice. Jen odrazů holemi dále se otevře výhled na malebný Rychlov a v dáli na Brtnici. Na rychlovské návsi pokračujete po (nebo podél) asfaltové silničce vzůru až dojdete k rychníčku. Místo asfaltové silnice, která se stáčí doprava nahoru, zvolte louku. Půjdete přibližně v přímém směru vzhůru. Na vrcholu stojí statná bříze a vám se otevře překrásný výhled do údolí. Pak už klesáte po cestičce a s hlavní silnicí po pravici jdete kolem chatové a zahrádkářské oblasti Nad lesíkem. Místní toto místo znají pod názvem Sahara. Dojdete na ulici Na Volejně. Zde už pak po schodech přes údolní nivu dojdete k výchozímu bodu u hřbitova.

Nordic walking v Brtnici
Nordic walking v Brtnici
© 2023 Nordic Walking Vysočina | Zdravé toulky. Jan Grznár - instruktor nordic walking s akreditací MŠMT.
Všechna práva na skvělý odraz z poutka nordic walkingové hole vyhrazena : -)
 Zásady ochrany osobních údajů.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!