Nordic walking Jihlava

Město Jihlava a její blízké okolí je velmi přátelské pro vyznavače severské chůze. Přímo v jejím zeleném srdci, lesoparku Heulos, se nachází hustá síť cestiček s přírodním povrchem zcela ideálních pro dokonalý odpich holí při kondičních vycházkách. Právě zde se také konají pravidelné skupinové lekce. Každý čtvrtek od 15.00 se scházejí nadšenci pro nordic walking u pokladny zoologické zahrady a vyrážejí vyrážejí na trasy touto oázou zeleně. Začíná se zahřátím, chodí se, ladí se technika, posiluje, chodí, chodí, provozuje se "nordic talking" a nakonec se pořádně protáhneme. Máte-li chuť se přidat, stačí kliknout na níže uvedené odkazy a vybrat si z nabídky skupinových nebo individuálních lekcí.

Jako inspiraci pro vaše zdravé toulky Heulosem se podívejte na trasu se začátkem a koncem na parkovišti Zoo Jihlava. Možností jak se proplétat spletí cestiček je spousta a mnohá místa přímo vybízejí k zastavení a čerpání energie z krásných výhledů nebo se jen tak zaposlouchat do neobvyklých zvuků, kterými se dorozumívají obyvatelé zoologické zahrady. 

Jihlava - Heulos
Jihlava - Heulos

Kam jinam vyrazit na procházky? Určitě doporučeníhodným místem je Borovinka propojená několika lesními a polními cestami se Šacberkem. Výchozím bodem pro vás může být Reindlerův dvůr u rybníka Borovinka. Šacberk nabízí úžasné lesní cestičky spojené s hornickou naučnou stezkou

A asi každý jihlavský běžkař už poznal tratě u Vysoké v okolí Pekelského vrchu. Tento malý ráj pro "hůlkaře" je vám k dispozici po celý rok. V zimě na běžky, a po celý rok na nordic walking. 

Máte tip na trasy v Jihlavě a okolí Jihlavy? Prosím o kontakt. Velice rádi je nasdílíme ostatním walkerům. Objevování nových míst je jedna z velkých radostí Nordic walking. Dobrodružství, kdy se vydáte na zatím neznámou cestičku, je nesdělitelné. Radost, že se pak zase vrátíte na trasu patří také k severské chůzi stejně jako hole, úsměv, dobrá nálada :-)

Nordic walking Jihlava
Nordic walking Jihlava
© 2023 Nordic Walking Vysočina | Zdravé toulky. Jan Grznár - instruktor nordic walking s akreditací MŠMT.
Všechna práva na skvělý odraz z poutka nordic walkingové hole vyhrazena : -)
 Zásady ochrany osobních údajů.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!